Kingston Sisteme Özel 32GB DDR5 4800MHz CL40 Notebook Rami KCP548SD8-32

Tüm "Kingston" ürünleri
5.467,90TL
Kargo Ücreti 35,00 TL

Adet

Bu ürün tahmini 3 iş gününde kargoya teslim edilir.

Kingston 32GB DDR5 4800MHz CL40 Sisteme Özel Notebook Rami KCP548SD8-32


Sizin sisteminiz düşünülerek tasarlanan Kingston Sisteme Özel RAM, OEM sisteminizin markasına ve modeline göre tam ihtiyacınız olanı kolayca seçmenizi sağlar.

Sisteminizde gecikme yaşanıyor ya da bir program tepki vermiyor ya da yüklenmiyorsa, belleğiniz az olabilir. Gündelik görevlerde düşük performans ya da "bellek bitti" gibi çok bariz olmayan belirtiler yaşıyor olabilirsiniz.Güvenilir bir Kingston bellek ekleyin ve üretkenliğinizin artmasını izleyin: sayfalarınız daha hızlı yüklenecek ve yeni uygulamalar çok daha kolay ve hızlı başlatılacaktır.

Dizüstü bellekleri konusunda çeyrek yüzyılı aşkın uzmanlığa sahip Kingston, gereksinimlerinizi karşılayacak bilgiye ve kaynaklara sahiptir.

DDR5 daha yüksek performans, daha yüksek DIMM kapasitelerine, daha fazla veri bütünlüğüne ve daha düşük güç tüketimine sahiptir.


Daha yüksek başlangıç hızı performansı
DDR5, 4800MT/s*’den çıkış yaparken DDR4 en fazla 3200MT/s sunmaktadır, bu da bant genişliğinde %50 artış anlamına gelmektedir. Bilişim platformu çıkışlarının hızına göre DDR5, 6400MT/s’ye ulaşacak planlı performans artışlarına sahiptir.
Düşük Güç / Daha Fazla Verimlilik
DDR5, 1,1V’ta 1,2V’ta çalışan DDR4 eşdeğeri bileşenlere göre ~%20 daha faz güç tüketir. Bu durum dizüstü bilgisayarlarda pil ömrünün uzamasına yardımcı olurken aynı zamanda sürekli çalışan kurumsal sunucular için de önemli bir avantaj sağlamaktadır.
PMIC
DDR5 modüllerinde bellek modülünün çeşitli bileşenlerinin (DRAM, Kütük, SPD hub, vb.) gerektirdiği gücün düzenlenmesine yardımcı olan kart üzerinde Power Management Integrate Circuits (PMIC - Güç Yönetimi Entegre Devreleri) yer alır. Sunucu sınıfı modüllerde PMIC, 12V kullanırken PC sınıfı modüllerde 5V kullanır. Bu durum daha önceki nesillere göre daha iyi güç dağılımı sağlar, sinyal bütünlüğünü iyileştirir ve paraziti azaltır.
SPD Hub
DDR5, harici denetleyiciye erişimi yöneten ve iç veri yolundaki bellek yükünü harici veri yolundan ayıran ek hub özelliklerine sahip bir Seri Varlık Algılama (Serial Presence Detect - SPD) EEPROM’un entegre olduğu yeni bir cihaz kullanır.
Bilendenal.com ekibi bellek konusunda 25 yıllık teknik bilgiye sahiptir.

DDR5’e Genel Bakış
DDR5, Double Data Rate Synchronous Dynamic Random Access Memory - Çift Veri Hızlı Senkron Dinamik Rastgele Erişimli Belleğin 5. neslidir ve DDR5 SDRAM adı verilmektedir. 2017 yılında Kingston dahil olmak üzere dünyanın önde gelen bellek yarı iletkenleri ve yonga seti mimarisi sağlayıcılarının çalışmalarıyla endüstri standartları kurumu JEDEC (Joint Electron Device Engineering Council) tarafından başlatılan DDR5, bilişimin sonraki dönemi için daha yüksek performans, daha düşük güç tüketimi ve daha güçlü veri bütünlüğü sunan yeni özelliklerle tasarlandı. DDR5, 2021 yılında piyasaya çıktı.
Çift 32-bit Alt Kanal
DDR5, bellek modülünü verimliliği artırmak ve bellek denetleyici için veri erişimlerinin gecikmelerini azaltmak için iki bağımsız 32 bit adreslenebilir alt kanala ayırmaktadır. DDR5 modülün veri genişliği hala 64-bit’tir ancak iki 32 bitlik adreslenebilir kanala ayrılması genel performansı artırır. Sunucu sınıfı bellek (RDIMM’ler) için ECC desteği için her alt kanala 8 bit eklenerek her alt kanal için toplam 40 bit ya da her Rank için 80 bit elde edilmiştir. Çift Rank’lı modüllerde dört 32 bit alt kanal bulunmaktadır.
Modül Anahtarı
Modülün ortasındaki DD5 yuvalarla hizalanan girinti, DDR4, DDR3 ya da diğer desteklenmeyen modül türlerinin takılmasını önlemek için bir anahtar gibi görev yapar. DDR5 modül anahtarı, DDR4’ün aksine modül türleri arasında farklılık gösterir: UDIMM ve RDIMM
On-Die ECC
On-Die ECC (Hata Düzeltme Kodu), DRAM yongasındaki bit hatalarını düzeltmek için tasarlanan yeni bir özelliktir. DRAM yongalarının yoğunluğu, daralan yonga plakası litografisi ile artarken, veri sızıntısı olasılığı da artar. On-Die ECC, yonga içindeki hataları düzelterek riski azaltır, güvenilirliği artırır ve hata oranlarını azaltır. Bu teknoloji yonga dışındaki hataları ya da modül ile CPU’da yer alan bellek denetleyici arasındaki veri yolunda meydana gelen hataları düzeltmez. Sunucular ve iş istasyonlarına yönelik ECC özellikli işlemcilerde, tek ya da çoklu bit hataları oluştuğu anda düzelten bir kod yer alır. Bu düzeltmenin gerçekleştirmesi için, ECC tamponsuz, Kayıtlı ve Yükü Azaltılmış gibi ECC sınıfı modül türlerinde yer alan ekstra DRAM bitleri mevcut olmalıdır.
Ek Sıcaklık Sensörleri
Sunucu sınıfı DDR5 RDIMM’ler ve LRDIMM’lerde, DIMM’in uzunluğu boyunca termal koşulları izlemek için modüllerin uçlarında sıcaklık sensörü eklenmiştir. Bu durum, yüksek sıcaklıklarda DDR4’lerde görülen ayarlamasının aksine sistem soğutmasının daha hassas kontrol edilmesine olanak tanımaktadır.
Daha Fazla Bank ve Veri Bloğu Uzunluğu
DDR5’te bank sayısı iki katına çıkarak 16’dan 32’ye yükselmiştir. Bu durum, aynı anda birden fazla sayfanın açılmasını sağlayarak verimliliği artırır. Aynı zamanda DDR4’te 8 olan veri bloğu uzunluğu en iki katına çıkarak en düşük 16 olacak şekilde artırılmıştır. Bu durum, veri yolunda iki kat fazla veriye olanak tanıyarak veri yolu verimliliğini iyileştirir ve bunun sonucunda aynı ön bellek veri hattına erişmek için okuma/yazma sayısını azaltır.
Daha İyi Yenilemeler
DDR5’e, tüm banklar yerine her bank grubu için sadece bir bankın yenilenmesine olanak tanıyan, SAME-BANK Refresh adlı yeni bir komut eklenmiştir. Bu komut, DDR4’le kıyaslandığında DDR5’in performansı ve verimliliğinin daha da artmasına olanak tanımaktadır.
Decision Feedback Equalization (DFE - Karar Geri Bildirim Eşitlemesi)
DDR5’te yüksek bant genişliği için gerekli olan, modülde kararlı, güvenilir sinyal genişliği sağlamak için Decision Feedback Equalization (DFE) özelliği kullanılmaktadır.
Özellik Detayları
Marka Kingston
Ram Uyumluluğu Notebook
Ram Kapasitesi 32 GB
Ram Kutu İçeriği Kit (1x32GB)
Ram Hızı 4800 Mhz
Ram Kullanım Tipi DDR5
EAN Kodu 740617328769
Üretici Kodu KCP548SD8-32
SKU Kodu HA63479120833

Yorum Yapabilmek İçin Oturum Açın

Sosyal medya hesabınızı kullanarak giriş yapabilirsiniz.

E-Postanızı ve Parolanızı girerek giriş yapabilirsiniz.
Yükleniyor...
Yükleniyor...